Nagłe pogorszenie wzroku

Witam Co jakiś czas, mniej wiecej co dwa, trzy miesiące, dotyka mnie pewien problem. W pewnym momencie, to sie moze stać o dowolnej godzinie, pogorsza mi sie wzrok, mozna to porównać to efektu kiedy dłużej spoglądamy wprost na słońce i pozniej wzrok jakby zanika, jest zamazany. Mam problem wtedy cokolwiek przeczytać. I to jest przez kilka minut, po czym ten "efekt" przechodzi a zaraz po tym zaczyna sie dziwny, klujący ból głowy. I dokładnie taka kolejność jest za każdym razem. Pozdrawiam Adam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W pierwszej kolejności powinien Pan udać się na wizytę do specjalisty okulisty celem kontroli narządu wzroku. Opisane dolegliwości mogą mieć również podłoże neurologiczne. Warto udać się na wizytę do specjalisty neurologa.