Nie wiem, kiedy zacząć kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne od 3 miesięcy, kilka dni temu skończyłam opakowania i zrobiłam przerwę na 7 dni. Problem w tym, że nie pamiętam czy skończyłam je brać w czwartek czy piątek, co robić w takiej sytuacji, jak to policzyć? Poozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji proszę potraktować czwartek jako ostatni dzień. Lepiej skrócić czas w takcie stosowania antykoncepcji niż go wydłużyć.