Niechęć do bliskich w depresji

Cy wdepresji mozna czuc niechec do bliskich

Szanowna Pani, tak, jest to możliwe. Jednym z objawów depresji jest wycofanie się pacjenta z aktywności społecznej. Osoba chora na depresję może unikać kontaktów z bliskimi osobami oraz izolować się od innych osób. Pozdrawiam, Monika Wysota

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam, tak, osoby będące w stanie depresyjnym często nie chcą kontaktów z innymi ludźmi, gdyż wydaje im się, że nic w życiu dobrego nie może ich już spotkać. Charakteryzuje je smutek, niepokój, wycofanie z aktywności.
Pozdrawiam
Monika Prus