Niedobór neutrocytów i powiększone węzły chłonne u dwulatki

Niedobór neutrocytów i powiększone węzły chłonne u dwulatki!!! Witam serdecznie. Moja córeczka ma dwa latka przy ostatniej wizycie w lekarza pierwszego kontaktu doktor wyczuła 2 powiększone węzły chłonne obok siebie. Zleciła padania krwi, w których wyszedł niedobór neutrocytów 18,1 przy normie 35-55, OB- 4. Pani Doktor dała mi skierowanie do chirurga dziecięcego na usg owych węzłów. Proszę o poradę co to może być za choroba i jakie badania robić czy powinnam zrobić córce markery nowotworowe???

Konsultacja chirurgiczna powinna odbyć się na samym końcu toru diagnostycznego.Samo podwyższenie neutrofili bez pozostałej części badania o niczym nie świadczy. A jakie wymiary mają te węzły? Po diagnostyce USG i powtórnych badaniach OB, krwi z pełnym rozmazem dorobił bym jeszcze CRP Potem hematolog dziecięcy, i jeśli on uzna za konieczne dopiero wtedy chirurg i biopsja węzła. Zwykle drobna infekcja i następuje powiększenie węzłów, które nie wymagają interwencji chirurgicznej.