Niedoczynność tarczycy i pomiar hormonów w 4. tygodniu ciąży

Witam serdecznie. Jestem w 4 tygodniu ciąży i leczę się na niedoczynność tarczycy już ponad 4 lata. Przyjmuję dawkę leku 100 letrox. Wczoraj wykonałam badania krwi i okazało się, że TSH jest w normie i wynosi 1,27 ulU/ml ; ft3=6,20 p mol/ml natomiast ft4 bardzo mnie zaniepokoiło gdyż jest dość mocno podwyższone i wynosi 28 pmol/l. Wizytę u lekarza mam dopiero 29 września a obawiam się, że do tego czasu mogłaby się cos przykrego zadziać. Czy mam powód do niepokoju z tymi wynikami?

Dzień dobry,

Proszę postarać się udać jak najszybciej do endokrynologa. Z uwagi na ciążę nie warto czekać tak długo na wizytę. Konieczne będzie dokładne zbadanie Pani, zebranie wywiadu i ew. zalecenie dodatkowych badań, na których podstawie lekarz zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz