Zachowanie 2,5-letniego syna

Mój syn czasami dziwnie się zachowuje, ma 2.5 roku i jeszcze dobrze nie mowi, zna.kilka słów i dużo powtarza ale bardzo niewyraźne. Od zawsze pamiętam ze trzyma paluszek w buzi czasami jak jest czymś zainteresowany np bajka, książeczka. Zauważyłam że jak biega na dworze to u jednej rączki krzyzuje palce, w domu tego nie zaobserwowano. Bawi się autkami, leży i patrzy na kółka, ma świetny kontakt z dziećmi, ueielbia ich naśladować, reaguje na imie, choć nie zawsze(jak ogląda tv to nie zawsze)

Witam Panią
Pisze Pani o tym że zastanawia się Pani nad tym czy Pani syn prawidłowo się rozwija. Rozwój dziecka oceniany jest w kilku aspektach: rozwój mowy, motoryka, nawiązywanie relacji z innymi, wyrażanie czy też zgłaszanie swoich potrzeb, trening czystości. Opisała Pani zachowanie swojego syna, ale żeby ocenić czy też zdiagnozować dziecko to wymaga to sporo czasu, wywiadu klinicznego odnośnie rozwoju z psychologiem, ocenę zachowania dziecka podczas zabawy, nawiązywania kontaktu, czasami wymaga to obserwacji w przedszkolu / żłobku, wywiadu z opiekunką dziecka, wizyty u neurologa. Dobrze że Pani zastanawia się nad rozwojem swojego dziecka.
Anna Suligowska