Nieestetyczne przebarwienie na skórze po zdarciu naskórka

Po zdarciu naskórka na nodze została mi nieestetyczna ciemna plama, co powinnam stosować aby pozbyć się przebarwienia? mam dość ciemną karnację i obawiam sie ze stosowanie kremów rozjaśniających może odbarwić mi skórę wokół zmiany, co powinnam stosować?

Tego rodzaju plamy nasilają się pod wpływem słońca, więc przede wszystkim należy zastosować krem z filtrem nr 50 na stałe, żeby nie utrwalać i nie pogarszać sprawy. Następnie można zastosować środki złuszczające (peelingi chemiczne lub mechaniczne) oraz środki zmniejszające produkcję nowego barwnika. Leczenie może potrwać ok. 3 miesiące.

Witam, na rozjaśnianie polecam stosowanie kwasu kojowego i glukozydu ketonu malinowego rozpuszczonego np w hydrolacie. Bardzo dobre są efekty po Melanodermie. Dodatkowo po okresie letnim regularne wizyty u kosmetologa na zabieg kwasem.
Pozdrawiam