Niepokojący wynik na toksoplazmozę w 15. tygodniu ciąży

Toksoplazmoza igg Witam. Moj lekarz prowadzacy bardzo przestraszyl mnie ogladajac moj wynik na toksoplazmoze jestem w 15 tygodniu ciazy: przeciwciala igm ujemne ale igg 384,4 IU/ml i wynik podpisany jako ujemny czyli <1,0 przy interpretacji: ujemny<1,0; watpliwy 1,0-30,0; dodatni > 30,0. Zostalam wyslana na okreslenie awidnosci igg, lekarz powiedzial ze prawdopodobnie konieczny bedzie antybiotyk bo takie wyniki moga oznsczac powazne powiklania dla dziecka. Bardzo sie boje. Prosze o pomoc.

Magdalena Mroczek

Badanie awidności pozwala na wykluczenie lub potwierdzenie pierwotnej infekcji ciągu ostatnich 3-4 m-cy. W zależności od czasu w którym doszło do infekcji może mieć to różne konsekwencje dla dziecka. Należy poczekac na wyniki badania awidności.