Nieposłuszne zachowanie dzieci

2 (chł.10 + 7 lat dziew.),tata,który dzięki nowej czyli Mnie,odzyskał je z domu z D.DZ.Jest coraz gorzej.Kłamią,kradną,zwłaszcza mała i szkoła określiła:chamska,wymusza coś,mimo ,że nie ma braku,nie wykonuje poleceń, jak chce coś zrobić,to robi,jak nie to nie,słucha tylko Mnie,bo jestem dość abpodyktyczna kobietą.Inni twierdzą,ze przyczyna tkwi w braku uznania ojca za autorytem,bo Ociec popija,stosuje kary (brak komputera np.),powiedziała nawet,że jest zbulwersowana postępowaniem Ojca.Co robić?

Sprawa jest więcej niż skomplikowana. Przede wszystkim na zachowanie dzieci rzutują traumy związane z przyczynami umieszczenia w placówce oraz samo wychowanie instytucjonalne, a po drugie dalszy brak stabilizacji oraz bezpieczeństwa. Osobiście wiele lat pracowałem z trudną młodzieżą również w placówkach i jedno wiem z pewnością, a mianowicie, że kluczem do ich serc jest szarość i zaufanie - zaufanie do nas....

Witam. Koniecznie poszukać psychoterapeutów dla dzieci. Polecam psychoterapię psychoanalityczną. Jeśli jest Pani z Warszawy i nie stać Panią na prywatne leczenie to w Warszawie w Polskim Towarzystwie Psychoterapii Psychoanalitycznej mogą przyjmować bezpłatnie albo po niższej cenie. Jeśli to by się nie udało to jakakolwiek psychoterapia mogłaby być bardzo pomocna.