Nieregularne zbiorniki płynowe, fragment miąższu trzustki nieco hiperdensyjny

30.10.2014zachorowałem na OZT w maju tego roku byłem w klinice w katowicach gdzie miał być zrobiony zabieg rozpoznanego torbiela ale nie podjeli sie rozpoznali: Jałowa martwica trzustki 26.10.15 zrobilem TK napisali: nieregularne zbiorniki płynowe, fragment miąższu trzustki nieco hiperdensyjny , w tkance tłuszczowej okołotrzustkowej widoczne zmiany włóniste oraz powiekszone wezły chłonne w osi krótkiej do 9mm, wokool sledziony plun grubosc 18mm czy to trzeba operowac? ból jest cały rok

Cóż, zachorował Pan na jedną z przykrych chorób z którą ściśle związane są dolegliwości bólowe. Jedna mylna decyzja w Pana życiu, spożycie obciążającego pokarmu, czy alkohol w niewielkiej ilości mogą być katastrofalne w skutkach. Proszę pozostać w stałym kontakcie ze swoim lekarzem i nie ustalać sposobu leczenia przez Internet. Ostre zapalenie trzustki a u Pana już przewlekłe lepiej żeby nie nawróciło. Póki co trzeba słuchać zaleceń i obserwować.

Mam za mało danych o pacjencie i chorobie , aby móc powiedzieć coś konkretnego!!! Proszę być pod opieką i słuchać zaleceń specjalistów!!! zż