Nierówne pośladki a skolioza

Witam, potrzebuję fachowej odpowiedzi ponieważ mam pewien problem. Otóż moje pośladki są NIERÓWNE. Prawy pośladek mniejszy niż lewy. Dodam, że mam skoliozę prawostronną i podejrzewam, że stąd te nierówne pośladki. Jak sobie pomóc??

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, rzeczywiście powodem dolegliwości może być skolioza. Proszę skonsultować się z ortopedą, który wskaże właściwe postępowanie. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Możliwe, że w przypadku zaawanswanej skoliozy pośladki mogą być nierówne względem siebie. W takim wypadku pomóc może leczenie skoliozy jako leczenie przyczynowe lub operacja plastyczna, która jednak bedzie tylko leczeniem objawowym