Nieznaczne lewoboczne skrzywienie kr. L-S a skolioza

Skolioza 36lat? Witam Ostatnio podczas wysiłku zaczął bolec mnie kręgosłup w krzyżu. Sądziłem że to nadwyrężenie ale 6dni po tym zdarzeniu złapał mnie straszny ból i zauważyłem że "skrzywiło mi sylwetkę" Lekarz przepisał mi Olfen, Mydocalm i Poltram oraz skierował na RTG. Na RTG dostałem opis "Nieznaczne lewoboczne szkrzywienie kr. L-S. Poza tym RTG bez zmian Stawy krzyżowo biodrowe w normie" Dalej lekarz skierował mnie do neurologa. Czy jest możliwe że to skolioza da się wyprostować sylwetkę?

Farmakoterapia jest leczeniem tylko objawowym w tym przypadku, żeby skutecznie leczyć trzeba oczywiście znaleźć przyczynę tego bólu - ból z krążka międzykręgowego, przeciążenie mięśnio - powięzi, etc.
Leczenie przyczynowe, odpowiednio dobrane do ciebie możliwe będzie prawdopodobnie w tym przypadku tylko z doświadczonym fizjoterapeutą.
Jeśli chodzi o skrzywienie - znowu, zawsze jest jakaś przyczyna, krótsza noga, asymetria miednicy i wiele innych - znajdź doświadczonego fizjoterapeutę, może metoda McKenziego będzie tu pomocna?