Niska samoocena i samotność u mężczyzny po 40-tce

Mężczyzna nie spełniony emeryt pragnie zwiazku milosnego z (nie specyficzną) atrakcyjną młodą kobietą.Próbował zżerany zazdrością wobec młodych, ktorym to przychodzi naturalnie, dokonac tego samego i doznal szeregu odrzuceń. Skutek, gwaltowny spadek samooceny i pewnosci siebie na wszystkich polach szybko stacza sie w depresję. Nb. jest ceniony na ogolnym gruncie towarzyskim. Prosi o przyjazną konstruktywną radę

Witam serdecznie. Nie polecam pobierać (w tym wypadku) porady przez Internet w formie tekstowej. Myślę, że dobrze by było gdybyś skonsultował się bezpośrednio z psychoterapeutą ;-) Będzie on musiał zebrać więcej danych niż te przedstawione tutaj.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu

Witam,
niepowodzenia miłosne są dość częste i dotyczą ludzi w każdym wieku. Okres po czterdziestym roku życia, jest symboliczną granicą środka życia. Wielu ludzi w tym czasie dokonuje bilansów, które nie zawsze wychodzą korzystnie. Jest jednak sporo czasu by coś zmienić. Zachęcam do udania się na konsultację do psychoterapeuty.
Pozdrawiam.