Niska samoocena, fobia społeczna i stany depresyjne

Dzień Dobry,moje obawy budzą dziwne stany które mam a mianowicie od zawsze byłem wycofany z życia nigdy nie miałem pewności siebie stąd niska samoocena,mam niskie poczucie własnej wartości i rodzaj teraz po tylu latach wiem jak to określić rodzaj fobii społecznej mam też stany depresyjne czy warto porozmawiać o tym z jakimś specjalistą czy może raczej próbować się z tym uporać samemu dodam że trwa to już parę lat.

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Sądzę, że przy takim nasileniu różnych objawów warto poszukać pomocy specjalisty. Specjalista - psycholog, psychoterapeuta - pozwoli zrozumieć podłoże problemów, uporać się z nimi, może wskazać lepsze, bardziej konstruktywne, sposoby radzenia sobie z trudnościami. życzę powodzenia!

Dzień dobry,

Najlepiej skorzystać z pomocy psychoterapeuty czy psychologa - w Poradni Zdrowia Psychicznego (na NFZ) bądź w gabinetach prywatnych. Jak Pan zauważył, stan ten trwa kilka lat i sądzę, że nie warto czekać następne lata.