Niska samoocena u 29-latki

Mam 29 lat. Jestem żona i matka od 5 lat, ponad wszystko kocham swoją rodzine i staram sie im to okazywać. Czasami zdąży mi sie krzyknac na małą ale to jest chyba normalne, dzieci trzeba wychowywać. Z mężem tez staram sie nie kłócić ale coraz częściej wydaje mi sie ze on tak bardzo kocha mała ze dla niej jest ze mną. Mam wrazeńie ze jestem za gruba za głupia za brzydka - jest tego ZA dużo ale jeszcze bardziej kocha Lusie żeby wychowywała sie bez mamy.czasami myśle ze było by im lepiej beze mnie.
29 LAT ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Pani wpis ukazuje naocznie, że ma Pani subiektywnie zaniżone poczucie własnej wartości. Nie mam pojęcia, co jest źródłem Pani niskiej samooceny, ale brak samoakceptacji odbiera Pani radość życia. Pisze Pani o sobie w sposób bardzo krytyczny, że jest za gruba, za głupia, za brzydka. Proszę pamiętać, że nie ma ideałów. Każdy z nas ma wady i mankamenty, ale też każdy z nas ma zalety i mocne strony. Pani również ma czym się pochwalić, chociaż na pewno Pani to wypiera, zaprzecza Pani swoim sukcesom, nie chce ich zauważać. Pani córeczka na pewno chce wychowywać się w pełnej rodzinie, razem z mamusią i tatusiem. Pani mąż zapewne też wolałby mieć obok siebie pewną siebie, tryskającą humorem, optymizmem i entuzjazmem kobietę. Może sam czuje się zagubiony, bo dostrzega Pani smutek i przygnębienie i nie wie, jak Pani pomóc. Zachęcam Panią z całego serca do konsultacji z psychologiem lub psychiatrą. Lekarz będzie mógł stwierdzić, co Pani dolega. Czy to „tylko” niska samoocena, czy niskie poczucie własnej wartości to jeden z objawów depresji? Zachęcam Panią również do przeczytania artykułów: Samoocena, Jak podnieść poczucie własnej wartości?
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam,
Jeśli trudno Pani znaleźć swoje mocne strony i poprawić poziom samooceny to proszę sięgnąć do przeszłości i przypomnieć sobie wcześniejsze pasje, upodobania. ŻONA z pasją to najlepszy afrodyzjak dla męża. Można także przeprowadzić badanie osobowości np. testem NEO-PI-R i razem z psychologiem przeanalizować swój profil i znaleźć zasoby. Świadomość siebie dodaje poczucia pewności i kierunkuje zachowanie na zmianę, rozwój. Jeśli obawia się Pani słabnięcia więzi to zapraszamy na "Warsztat o miłości", dedykowany m.in wzmacnianiu więzi małżeńskich i rozbudzaniu namiętności w związku.
Pozdrawiam Serdecznie
Anna Miżowska