Niska samoocena, zmienne nastroje i brak chęci do życia

Witam. Gdy byłam mała, miałam poważny defekt, ludzie się ze mnie śmiali, miałam operacje, ale to na moją samoocenę nie wpłynęło korzystnie. tata alkoholik, nawet potrafił wyzwać, bił mamę, nie mieszkał z nami długo. babcia z miażdżycą, jak żyła poniżała mnie. Łyknęłam kiedyś dużo tabletek nasennych, by umrzeć. teraz mam rodzinę. kocham ich, ale mam dość życia. rodzice cały czas widzą wady we mnie, bo mam zmienne nastroje, nic nie chce, byle co mnie denerwuje, krzyczę, płaczę. co mi jest?
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie! Niestety porada wirtualna uniemożliwia stwierdzenie, co Pani dolega i postawienie diagnozy. Niewątpliwe przeszłe doświadczenia odcisnęły piętno na Pani psychice. Kompleksy z powodu defektu spowodowały, że wpadła Pani w niskie poczucie własnej wartości. Do tego dom, w którym panował problem alkoholowy, sprawił, że zabrakło poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji, co aktualnie skutkuje labilnością emocjonalną. Pani babcia dodatkowo swoją agresją i przemocą emocjonalną wpędzała Panią w niską samoocenę. Nie potrafi Pani czerpać radości z życia, cieszyć się z sukcesów i szczęścia własnej rodziny. Łatwo Panią wyprowadzić z równowagi, jest Pani nerwowa, płaczliwa, niestabilna emocjonalnie. Zachowania, o których Pani wspomina, mogą świadczyć o różnych problemach natury psychicznej, np. depresji, chwiejnym poczuciu własnej wartości, BPD, syndromie DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików) itp. Po diagnozę musi się jednak Pani zwrócić do lekarza psychiatry. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień Dobry Pani,

Proszę nie zwlekać i pozwolić sobie pomóc samej sobie i skorzystać z konsultacji z Poradni Zdrowia Psychicznego, by podjąć terapię, celem pracy nad Pani samooceną i Pani zasobami.

Jest Pani ważna i piękna taka, jaka jest, ważne jest żeby Pani to poczuła, co możliwe byłoby w pracy terapeutycznej.

Życzę tego, czego Pani najbardziej teraz potrzeba,
irena.mielnik.madej@gmail.com