Zmienne nastroje, niska samoocena

Witam.Od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie bardzo zmienne nastroje. Jakiś czas wszystko jest dla mnie wspaniałe, chce poznawać nowych ludzi, otwierać się na nowe doświadczenia, jestem bardzo aktywna, roznosi mnie energia a jakiś czas później wszystko jest do niczego, mam lęk przed ludźmi,zamykam się w sobie, mam ochotę ciągle płakać, czasem wpadam wściekłość, myślę o bólu i samobójstwie ,mam bardzo niską samoocenę, mam wrażenie że wszyscy mnie krytykują a innym razem wszystko jest mi obojętne.

Jeżeli odczuwa Pani niepokój z powodu tego, co się dzieje, zachęcam do konsultacji u psychologa/ psychoterapeuty. Na takiej wizycie będzie miała Pani możliwość opowiedzieć o tym, co Panie odczuwa, przyjrzeć się i zrozumieć swoje emocje. Być może wynikają one z sytuacji, w jakiej Pani jest, być może częściowo z okresu adolescencji (pewne niepokoje, wahania nastroju i silne emocje wpisane są w okres dojrzewania i wchodzenia w dorosłość). Jeżeli natomiast Pani objawy wymagają np. konsultacji z psychiatrą, to też taką informację Pani otrzyma. Niezależnie od przyczyn Pani samopoczucia, jeżeli to, co się dzieje z Panią, Panią niepokoi, warto zadbać o siebie i poszukać dla siebie wsparcia w zmaganiu się z trudnościami.

Witam. Chwiejność nastroju, którą Pani opisała, jest rzeczywiście bardzo niepokojąca. Zachęcam do rozważenia konsultacji u lekarza psychiatry, bo warto zacząć od rzetelnej diagnozy tych problemów. Być może pomocne będzie później korzystanie z psychoterapii i/lub farmakoterapii, ale zacząć należy od konsultacji i diagnozy. Pozdrawiam