Nisko położone łożysko w ciąży a lot samolotem

Witam, jestem w 20 tyg ciazy. Stwierdzono ze moje lozysko jest nisko położone ale także ze moze sie "unieść" do czasu porodu. Mieszkam w UK i myslalam o locie do polski w około 24 tyg ciazy. Tutejszy lekarz mowi ze nie ma większych przeciwwskazań. Czy lepiej jednak zrezygnować?

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

Nie, nie ma powodu aby rezygnować z lotu samolotem.

z poważaniem
Michał Kurek

Lek. Tomasz Budlewski

Większość lekarzy nie zaleca latania samolotem, jeśli jest to konieczne to określa się że okres między 17 a 27 tyg ciąży jest najbardziej bezpieczne,.