Nudności i zmiana nawyków żywieniowych

Witam mam pytanie.
Ze swoim partnerem kochaliśmy się 13 grudnia 2009, 4 grudnia miałam miesiączkę 5 dni. Były to moje dni płodne ale współżyliśmy do samego końca bez zabezpieczenia. Miałam okres 27 grudnia ale podczas 29 grudnia aż do tej pory mam nudności, odrzuciło mnie całkowicie od śledzi, co zjem to stoi mi wszystko w gardle.
Czy możliwe jest że jestem w ciąży?
Pozdrawiam.

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!
Nudności i zmiana nawyków żywieniowych, mogą towarzyszyć ciąży, ale są to objawy zbyt mało charakterystyczne by kierować się nimi przy określaniu prawdopodobieństwa ciąży.
Fakt, że współżyła Pani bez zabezpieczenia w czasie  dni płodnych, wskazuje na prawdopodobieństwo zajścia w ciąży, a pojedyncze krwawienie miesięczne na samym początku, ciąży nie wyklucza. Dlatego w tej sytuacji proponuję wykonanie testu ciążowego, by rozwiać wątpliwości.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o objawach ciąży.

Serdecznie pozdrawiam.