O czym świadczy ból brzucha i brak apetytu u dziecka?

Syn 8 lat od dwoch tygodni z bólem brzucha. Pierwszy atak silny, na sor wykluczony wyrostek, badania krwi, w tym amyzlaza trzustkowa, ok. Liczne, usg w norme, powiekszone węzły krezki 11x7. Po tygodniu badanie kału: liczne ziarna skrobi, liczne krysztaly kwasow tluszczowych. Lekarz zleca badanie kalu za miesiac, a ja nie wiem co dalej. Dziecko nie chce jeść, nie chce chodzic do szkoły. Bol nie wubudza go ze snu. Na własną rekę chcę zrobić badanie na lambie, yersinie, ale moze powinnam zwrocic na cos jeszcze uwagę?

Lek. Michał Lenard

Sugeruje zastosować się do zaleceń lekarza i wykonać kontrolne badania w wyznaczonym czasie. Jeżeli ma Pani wątpliwości, można skonsultować problem z drugim pediatrą. Pozdrawiam!