O czym świadczy uciążliwy ból jajników pomimo regularnego miesiączkowania?

Witam. Mam problem z częstym bólem jajnikow. Ból pojawia się przed miesiączką, w trakcie stosunku jak i po nim. Ból jest dosyć mocny. Czy to normalne? Czy powinnam odwiedzic ginekologa? Dodam, że bóle towarzyszą mi od jakis 3-4 miesiecy. Okres mam w miare regularnie, czasami zdarza się spóźnić kilka dni. Proszę o odpowiedź.

Lek. Michał Lenard

Pani objawy mogą wskazywać na endometriozę. W celu potwierdzenia, lub wykluczenia tej choroby konieczna będzie wizyta u ginekologa, który Panią zbada i zleci odpowiednie badania, a następnie zdecyduje o właściwym postępowaniu. Pozdrawiam!