O czym świadczy wynik MRI kolana 31-latka?

Otrzymałem następujący wynik MRI kolana lewego: "Więzadło krzyżowe przednie z cechami naciągnięcia, pogrubiałe i obrzęknięte - uszkodzenie I/II st. Niewielkie zmiany przeciążeniowe w obrębie rogu tylnego w łąkotce przyśrodkowej. Niewielkie zmiany przeciążeniowe w górnym przyczepie więzadła rzepki. Chrząstka stawowa kłykci bocznych i przyśrodkowych kości udowej i piszczelowej z niewielkim nierównościami - chondropatia I/II st. Nie stwierdza się nadmiernej ilości płynu w stawie. Ciało tłuszczowe bez zmian. Wysięk w dolnej części kaletki brzuchato-półbłoniastej z towarzyszącym obrzękiem okolicznych tkanek miękkich. Czy kwalifikuje się to pod zabieg/ operację? I jak naszybciej wrócić do sprawności bo na te chwilę ból uniemozliwia mi jakiekolwiek bieganie.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ortopedą. Ustali on wskazania do operacji.