O czym świadczy wynik rezonansu kręgosłupa?

Wynik rezonansu odcinka L-S Zniesienie lordozy W obrazach T2 zależnych obnizony poziom sygnału z tarczy miedzykregowej L4/L5 Cechy obniżenia wysokości tarcz miedzykregowych L4/L5 i L5/LS Centralna protruja krazka m-k na poz. L4/L5 z cechami ucisku worka oponowego Cechy centralnej protruja krazka m-k na poz L5/LS z cechami ucisku worka oponowego Czy mogę prosić choć trochę i wyjaśnienie

Lek. Paweł Szadkowski

Zostały u pani opisane dość istotne zmiany dyskopatyczne w obrębie kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. Postępowanie i ewentualne leczenie zależą głównie od pani objawów klinicznych, dlatego powinna się pani skonsultować z pani lekarzem prowadzącym (optymalnie neurologiem lub neurochirurgiem). Proszę jednak pamiętać, że nie wszystkie zmiany opisane w badaniach obrazowych dają objawy, a zależy to od wielu czynników m.in. od możliwości kompensacyjnych kanału kręgowego.