O ile zdrowy puls może przedłużyć życie regularnemu sportowcowi wytrzymałościowemu?

O ile średnio może przedłużyć życie regularnemu sportowcowi wytrzymałościowemu który biega po 3-5 razy w tygodniu minimum 10 kilometrów - chodzi mi o obniżony puls przez tenże sport. Załóżmy 10 stopni w dół przy owych regularnych treningach - ile to średnio może przedłużyć moje życie? I jaki jest minimalny najbardziej zdrowy puls dla sportowca, który wykonuje regularny sport wytrzymałościowy?

Nie da się w pełni określić o ile życie będzie przedłużone w zależności od pulsu. Równie istotne są inne parametry życiowe, styl życia oraz sposób odżywiania.

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)