Obfite plamienia i ból brzucha

Pisze do Państwa ponieważ mam pewien problem. Mój lekarz ginekolog ostatnio mi powiedział, że wszystko jest ok ale mnie jakoś ta odpowiedź nie pociesza, bo czuję, że coś jest nie tak. Napisze wprost.
Ostatnią miesiączkę miałam trzy miesiące temu. 10 dni po zakończeniu dostałam plamień dość obfitych, trwały około 2 tygodni. Mój lekarz stwierdził, że jest to jajeczkowanie i dlatego mam te plamienia. Następną miesiączkę powinnam mieć pod koniec listopada, jednak jej nie było, tylko znowu były plamienia z niewielkimi przerwami. W między czasie bolał mnie brzuch, nie miałam na nic ochoty. Miesiączkę dostałam dopiero dwa miesiące od pierwszej, dopiero pod koniec grudnia.
Teraz jestem dwa tyg. po miesiączce i znowu mam plamienia dość obfite i boli mnie w dole brzucha, a poza tym jestem śpiąca, urosły mi piersi i jest mi niedobrze czasami. Nie wiem co się dzieje?
Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Pierwsze, co powinna Pani wykonać w tej sytuacji, to test ciążowy. Jeśli będzie on negatywny, można podejrzewać zaburzenia hormonalne. Może się Pani wtedy umówić ponownie na wizytę do lekarza-ginekologa, który skieruje Panią na odpowiednie badania. Niewykluczone, że zaburzenia miesiączkowania są jednak chwilowe, a plamienia to rzeczywiście jedynie oznaka owulacji. Żeby wiedzieć na pewno, konieczna jest dłuższa obserwacja i badania stężeń hormonów we krwi.

Pozdrawiam serdecznie!