Objawy odstawienne: jak długo będą one trwały?

Dobry wieczór Pani doktor. Nie biorę morfiny już bardzo długo i czuję jeszcze zmęczenie, senność i tak bez leku nasennego nie usnę. Ile trwa uzależnienie psychiczne od morfiny? Mam apatię, nie odczuwam przyjemności i jestem cały czas zły i smutny, nie chce mi się żyć - mam dosyć tej męczarni. Nie byłem na żadnym detoksie, chciałem zrobić sobie odwyk w domu, mam leki psychotropowe i nasenne, ale i tak nie pomaga mi to - proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Objawy odstawienne ustępują w różnym czasie, w zależności od czasu przyjmowania narkotyków, Pana metabolizmu i innych. Obawiam się, że samodzielne wychodzenie z uzależnienia nie jest najlepszym rozwiązaniem. Łączenie leków działających na ośrodkowy układ nerwowy wymaga kontroli lekarskiej, na którą jak się spodziewam Pan się nie zdecydował. Przyjmowanie zamienne kilku leków o podobnym mechanizmie działania może nie przynieść oczekiwanego skutku, a także wywołać dodatkowe objawy. Fakt, że chce Pan zerwać z uzależnieniem jest pierwszym i najważniejszym krokiem w kierunku normalnego życia. Proszę raz jeszcze zastanowić się nad leczeniem u specjalistów. Warto skierować się do ośrodka leczenia uzależnień.

Pozdrawiam.