Obrzęk moszny po przepukliny pachwinowej

Witam.Proszę o radę po raz drugi. 13 marca operowano mi przepuklinę pachwinową(sytuacja ma miejsce w Norwegii). Od operacji przez miesiąc nie ustępował obrzęk moszny.Radzili Państwo wizytę u chirurga.Tak też zrobiłem.Ściąganie płynu z krwią, ok. 0,5l. Kilka dni, obrzęk powraca, połączony z bólem.Druga wizyta, ponowne ściąganie, obietnica, że będzie o.k. i polecenie powrotu do pracy.Praca fizyczna.Kilka dni, wielkość moszny jak śr. jabło i często boli.Jak myślicie co mam powiedzieć chirurgowi?

Prawdopodobnie rekonstruowany operacyjnie pierścień przepukliny powoduje utrudniony odpływ płynów (krwi, chłonki) z moszny, an co wskazuje treść punkcji: "płyn z krwia". Nie jest wykluczone, ze pojedyncze aspiracje nie przyniosą trwałego efektu. Wskazane: oszczędny tryb życia - domowy, stosowanie bielizny - slipów; regularne kontrole chirurgiczne z ewent punkcjami odbarczajacymi (proponuję poradnię przyszpitalną - tj miejsce, w którym z pewnością obserwuje się pacjentów po zabiegach), rozważenie wyk. badania USG pachwiny, a w razie nieskuteczności punkcji założenie drenu. Problem może się utrzymywać parę do kilku tygodni.

Dr n. med. MichaĹ KÄkol

Szanowny Panie, z opisu Pana dolegliwości, wynika iż obszar plastyki jest zbyt obszerny i "zbyt zaciśnięty" co prowadzi do zaburzenia cyrkulacji krwi oraz odpływu chłonki.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani / Pan wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.