Ocena węzłów chłonnych wnęk płucnych niemożliwa

Proszę o wyjaśnienie bad.TK: w cz. przyśrodkowej seg.3 płuca lewego dobrze odgraniczona zmiana ogniskowa ø20mm, z polimorficznymi zwapnieniami, gęstość zmiany ok 40jH.Drobne retikularne zmiany włókniste w przykręgosłupowych cz. obu płuc. Dyskretne nawarstwienia opłucnowe w cz. nadprzeponowych obu płuc,zwłaszcza seg.9.Jamy serca znacznie powiększone.Widoczne pojedyncze węzły chłonne okołotchawicze o osi krótkiej 5mm. Ocena węzłów chłonnych wnęk płucnych niemożliwa.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udac się do lekarza zlecajacego powyższe badanie. po badaniu bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postępowanie.