Od kiedy można podawać dziecku żółtko, chrupki kukurydziane i biszkopty?

Witam Moj 5,5 miesieczny synek karmiony jest już sloiczkami od 4 miesiaca , kaszka bezglutenowa od 4 miesiaca , mlekiem modyfikowanym , kiedy ma ochotę i w nocy karmie go piersia. Przetestowalismy już Dania z mieskiem w sloiczkach od 4 miesiaca , swiezego banana, starte jabluszko. Od kiedy moge podawac żółtko, chrupki kukurydziane i biszkopciki? Czy wstrzymać sie z tym jeszcze ? Czy moge podawac biszkopt rozmoczony np w mleku lub herbatce dla niemowlat ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Chrupki kukurydziane już, biszkopty-w niewielkich ilościach i uważając by się nie zakrztusił po 6 miesiącu. Żółtko stopniowo od około 6,5-7 miesiąca zaczynając od 1/4 żółtka i obserwując czy u dziecka nie występuje nadwrażliwość.