Odbijanie piłki głową przy torbieli szyszynki

Witam,mam małą torbiel szyszynki,czy mogę grać w piłkę nożna i odbijać piłkę głową.Od kilku miesięcy mam bóle głowy i zawroty.Dziękuję i pozdrawiam Łukasz.

Mała torbiel wymaga obserwacji i wykonania badania kontrolnego rezonansu.Nie ma przeciwwskazań do gry w piłkę.Ale nawiasem mówiąc częste odbijanie piłki głową nie jest zdrowe dla samej głowy i przeciąża kregosłup szyjny.
Michał Janicki

Problemem nie wydaje się być mala torbiel szyszynki( często wykrywane przypadkowo i mają bezobjawowy charakter ),ale zgłaszane dolegliwości w postaci bólów i zawrotów głowy.
Proszę udać się do specjalisty neurologa i wówczas również zapytać o możliwość aktywności fizycznej ,która \pana interesuje.

Pozdrawiam