Odchylanie główki do tyłu przez 3 miesięczne dziecko

"Witam mam takie pytanie a zarazem problem jak sobie z tym poradzić. Otóż moja 3 miesięczna córka od 2 dni odchyla główkę do tyłu tak jakby się oglądała za siebie. zdarza się to nawet kilka razy w ciągu dnia przy tym guga po swojemu i wytęża wzrok tak jakby ją coś mocno interesowało .Nie wiem już jakich użyć sposobów aby ją tego oduczyć bo zakladanie ręki na oczka by nie spoglądała do tyłu nie działa. Czy to samo jej minie ? I najważniejsze pytanie czy to może w jakiś sposób zaszkodzić?"

Piotr Pilarski

Dlaczego chce Pani uniemożliwiać tego dziecku? W ten sposób dziecko się rozwija. Ćwiczy mięśnie, wykształca się lordoza szyjna. Nie ma powodu do obaw.

Pozdrawiam.