Odczuwanie niechęci i dyskomfortu przy ludziach

Odczuwam wielki dyskomfort przy ludziach, niechec itd. Nie potrafie nawet rozmwiac ze swoimi bliskimi, gdyz w kontakcie z nimi nie jestem szczery, przybieram maske, sztucznie odpowiadam na pytania, choc nie klamie. Czesto mam wrazenie jakbym udwala ze zyje, ze wszystko zroboione przeze mnie jest na 'pokaz'? lub poprostu jest grane. Bralem metylometkatynon 3 lata, od pelnego roku nie biore nic! jestem absolutnie czysty do tego nie pije alkoholu i rzucilem papierosy. Jednak problem wciaz nie znika

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Proszę skonsultować się z psychologiem i psychiatrą. Podobne zaburzenia mogą być zarówno zwiastunem trudności emocjonalnych jak i choroby (depresja, zaburzenia z kręgu psychoz itp). Diagnostyka pozwoli ustalić możliwe i zalecane formy leczenia.

Dzień dobry, zachęcam do kontaktu z psychologiem - psychoterapeutą i rozpoczęcia psychoterapii. Podczas procesu terapeutycznego przyjrzy się pan motywom jakie stoją za niechęcią w stosunku do ludzi. Pozdrawiam.