Oddawanie moczu a wypicie glukozy

Witam ja mam do zrobienia test z 75g glukozy po 2 godzinach od wypicia i mocz badanie ogólne. Czy mocz mam oddać do analizy po wypiciu glukozy czy przed wypiciem?

Witam Panią,

Mocz powinna Pani oddać do badania przed testem OGTT z 75 glukozy. Proszę pamiętać, że mocz powinien pochodzić ze "środkowego strumienia", co znaczy, że trochę moczu oddaje Pani do sedesu, potem oddaje Pani mocz do specjalnego jałowego pojemnika na mocz zakupionego np. w aptece, a resztę moczu do sedesu. Proszę pamiętać o dokładnym podmyciu się, bo inaczej w moczu mogą pojawić się bakterie, co może zostać błędnie zinterpretowane przez lekarza.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med.Marek Derkacz