Odparzenia w okolicy odbytu i warg sromowych u 4,5-latki

Córa po ukonczeniu roku i 1 wizycie u dermatologa(lecz.pimafucort)ciągle się odparza w okolicach odbytu jak i warg sromowych. Teraz ma 4,5 roku, od ponad 3 lat jest czyms smarowana bepanthen, tormentiol, sudocrem na zmianę(od lekarza jak jest już bardzo ciężko to pimafucort). Teraz juz tylko bepanthen stosujemy, ale jeżeli jej nie posmaruję to 2-3 dni i jest odparzenie i ją piecze. Badanie na robaki i owsiki robione kilka razy.Trzeba ją myć po kazdym wypróżnieniu wodą, żeby nie była odp.co robic

Magdalena StusiĹska

być może przez leczenie przeciwgrzybicze i maści zniknęła także flora bakteryja skóry. Warto zastanowić się nad delikatnymi kosmetykami, żelem do higieny intymnej do skóry podrażnionej o odpowiednim ph, probiotykami? Czy dziecko nie odparza się od bielizny, czy jest ona naturalna czy ze sztucznych materiałów?