Odrealnienie a lęki i zaburzenia nerwicowe

Stosuję, wg zaleceń, metylofenidat 30mg i wenlafaksynę 150. Leki pomogły w apatii, braku woli do działania, chcę żyć i rozwijać się. Nigdy nie miałem problemów lękowych, nerwicowych. 1 epizod depresji. 3 dni temu, po porannych lekach, zaczął się koszmar: duszności, fale zimna/ciepła, drżenie+mrowienie dłoni i nóg, brak czucia 2 palcy prawej ręki. Bez lęku. Pomógł klonazepam 1,5mg. Lekarz: nie przerywamy leczenia. Nadal czuję odrealnienie, napięcie, wazokonstr. Cukier 78, ciśnienie 129/73 p.88

Witam Pana,

proszę nie przerywać leczenia i w razie narastania niepokojących objawów zwrócić się do lekarza prowadzącego Pana leczenie o weryfikację zastosowanych preparatów. W przypadku zaburzeń lękowych zachęcam Pana również do rozpoczęcia psychoterapii, która pomoże w dotarciu do źródeł lęku i zlikwiduje przyczynę Pana choroby a nie jedynie objawy.

Pozdrawiam serdecznie!

Dzień dobry,
najlepsze rezultaty w leczeniu różnych problemów psychicznych daje połączenie farmakoterapii z regularną psychoterapią, dlatego zachęcam Pana do zwrócenia się o pomoc do psychoterapeuty, który może pomóc Pani dotrzeć do źródła kłopotów i wypracować sposoby radzenia sobie z nim.
Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesu