Odrost guza tarczycy 20 lat po operacji a wynik biopsji cienkoigłowej

Witam! prosze o odpowiedz .jestem 20 lat po operacji guzów tarczycy (struma colloides) teraz pomimo brania leków eutyroks 50 odrósł guz o wym 12x20 mm teraz po wykonanej biopsji cienkoigłowej wynik jest nastepujacy prosze o ocene --płaty i grupy tyreocytów,koloid,makrofagi. zmiana łagodna. ROZPOZNANIE Y.99.01-1x,06.11-1x moje samopoczucie jest bardzo złe,zawroty głowy duża utrata sił ciagłe zmeczenie,dusznosci ,kaszel stałe zmiany raz mi jest gorąco a po chwili zimno potliwosc bez przyczyny. niemam sił walczyc juz z tym złym samopoczuciem jakby ktos wysysał zemnie zycie ,objawy sa praktycznie takie same jak z przed 20 laty po operacji czułam sie bardzo dobrze . teraz nawet głos trace jeśli wiecej mówie . chce sie tego pozbyc ,poddac operacji usuniecia guza--czy mam racje.zaznaczam ze 7 lat temu został mi usuniety żoładek tez ze wzgledu na guz -metoda Rydygiera. prosze o odpowiedż czy mam racje ze usunac ten guz.jestem pod opieka endokr w katowicach, ale termin konsul. 12 list. jaga

Pani objawy niekoniecznie związane są ze zmianą łagodną tarczycy. Rozumiem, że jest Pani pod kontrolą i badane są poziomy hormonów. Ocenić trzeba również poziom objawów wypadowych związanych z wyłączeniem się jajników. Decyzja o zabiegu nie jest tu tak oczywista, jakby Pani oczekiwała. Trzeba podejść do tego rozsądnie.