Odżywianie na rzeźbę ciała

moje pytanie to rzeźba . mam 24 lata warzę 78kg nie wiem w jakich proporcjach po winem jeść . co jem płatki owsiane górskie na wodzie jaja kurze ale samo białko parówki drobiowe ziemniaki ryż brązowy filet z mintaja w kostce filet z kurczaka łódko z kurczaka mięso wieprzowe schab kluski razowe kasa gryczana prosił bym poradę żywieniową

Witam serdecznie.
Samo odżywianie nie wystarczy aby uzyska piękną proporcje mięśni. Jest do tego potrzebny sport dostosowany do możliwości danego organizmu. Tego typu jedzenie które jest wymienione powyżej przez Ciebie nie jest w 100% zbilansowane i nie wpływa mocno na wygląd twojego ciała. Dieta musi być bardzo szczegółowo dopracowana a do tego dobrze zrobić dokładne pomiary ciała, wtedy dieta z wysiłkiem fizycznym działa cuda. Polecam skontaktować się z najbliższym dietetykiem który szczegółowo opracuje dietę do Twoich potrzeb.
Anna Kaczmarek Dietetyk Poznań

Witam. To co Pan wypisał, poza parówkami ujdzie. Tylko jeszcze jak Pan to je co ile. posiłki powinny być regularne co 3-4 godziny. W każdym posiłku powinno być jakieś źródło białak, bo to ono buduje mięśnie i oczywiście węglowodany, które dodaja energii i do tego jakieś warzywa. W ostanim posiłku może Pan wyrzucić weglowodany. Oczywiście rzeźby bez treningu Pan nie zrobi. Nie podał Pan wzrostu, więc trochę ciężko tak w ciemno radzić. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Zalecam 5 a nawet 6 posiłków dziennie w odstępach 2,5- 3h. Śniadanie musi być pełnowartościowe i bogate w węglowodany złożone, które pobudzą organizm do działania np 3kromki razowego pieczywa z chudą drobiową wędliną, warzywami lub owsianka na mleku lub kasza jaglana z owocami czy warzywami i twarogiem.
Śniadanie powinno być zjedzone jak najszybciej po przebudzeniu(do około 1h)

IIśniadanie oraz podwieczorek to przekąski składające się najlepiej z nabiału w postaci jogurtu, kefiru maślanki naturalnych, owoców lub warzyw i produktów wysoko błonnikowych np otrąb, które można dosypać do jogurtu.

Obiad powinien się składać z chudego miesa np kurczak, indyk lub chudych ryb oraz porcji makaronu razowego, ryzu brązowego czy kaszy i warzyw.

Kolacja powinna być zjedzona 3-4h przed snem. W jej skład powinny wchodzic: jak najwiecej białka np twaróg, chuda ryba, pierś z kurczaka, omlet oraz warzywa

w diecie nie może zabraknąc również zdrowych tłuszczy roślinnych np oliwy z oliwek. Pamieta Pan iż w posiłkach okołotreningowych unikamy tłuszczu ponieważ zaburza odbudowę glikogenu.

Co do proporcji ciężko jest określić nie znając Pana zapotrzebowania na kalorię ale ogólnie rzecz biorąc nie może Pan chodzic głodny ani się przejadać:)

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel. 506225670
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Witam, nie da się tak oo określić co powinien pan jeść i w jakich ilościach bez dokładnego rejestru żywienia i dokładnie rozpisanego treningu - by poznać jego intensywność. Gdy dopiero to zostanie zrealizowane można odpowiednio ułożyć ilościowo i jakościowo żywienie, tak by pomogło w osiągnięciu celów treningowych.