Olbrzymia otyłość a nadmiar skóry po odchudzaniu

Witam. Cierpię z powodu olbrzymiej otyłości. Od kilku tygodni jestem na diecie i ćwiczę. Nie chcę zapeszać, ale jak na razie idzie dobrze. Tylko boję się, że nawet jeśli mi się uda, to nadal nie będę mogła żyć normalnie ze względu na nadmiary skóry. Nie mam pieniędzy i wiem, że nie będę miała ich dość, by móc sobie pozwolić na operację jej usunięcia. Czy jest jakiś sposób na to (nie wiem - kremy, zabiegi, konkretne ćwiczenia, gorset), by ta skóra kurczyła się stopniowo, wraz z utratą kilogramów?

Niestety przy otyłości olbrzymiej nadmiar skóry jest nieuniknionym elementem odchudzania. Może Pani ten efekt ograniczyć poprzez ćwiczenia i utratę masy stopniową, nie większą niż 1 kg tygodniowo (dla skóry im wolniej tym lepiej). Można oczywiście wspomagać się kremem i regularnie wykonywanym masażem skóry (jak choćby z wykorzystaniem specjalnych masażeròw). Jednak nie może Pani oczekiwać cudów - skóra odpowiednia do pokrycia ppwiekszonego ciała została wytworzona i pozostanie w znaczącym stopniu. Radziłabym mimo wszystko po redukcji skonsultować sytuację u chirurga.

Przede wszystkim należy chudnąć powoli, tzn nie więcej niż 2-3 kg na miesiąc. Dieta musi być bogata w składniki żywieniowe, czyli dobrze zbilansowana. Niezbędna będzie również regularna aktywność fizyczna (basen, siłownia, fitness). Stosowanie balsamów ujędrniających podczas procesu odchudzania może pomóc.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

Bardzo dobrze, że Pani ćwiczy bo to pomaga skórze. Może Pani stosować oliwkę albo kosmetyki dla kobiet w ciąży na skórę (np. Mustela). Dodatkowo można w gabinecie medycyny estetycznej robić zabiegi ujędrniające skórę, które podgrzewają tkankę za pomocą pola magnetycznego lub fal radiowych (np. Venus Freeze) albo poprawijące ukrwienie np. karboksyterapię. Nie da się tego załatwić w jednym zabiegu. Musi to być cały zaplanowany cykl, co najlepiej jest ustalić z lekarzem i rozłożyć w czasie. Życzę powodzenia w walce z kilogramami.