Opóźnienie miesiączki, antybiotykoterapia a stres

Witam serdecznie, spóźnia mi się okres, a zazwyczaj mam regularnie. niestety w ostatnim miesiącu zjadłam dużą ilość antybiotyków Duomox 1000 przez 14 dni, ketonalu i ibupromu - ropień pod zatoką szczękową w pierszej połowie cyklu, później jeszcze grypa. seksu niewiele i z prezerwatywą, a po tych antybiotykach jeszcze grzybica... nie zjadłam tylu tabletek przez ostatnie 10 lat. Mam pytanie czy te leki mogą opóźnić okres, czy ból jakich mało, można zaliczyć do stresu?

Lek. Tomasz Budlewski

Infekcja stres może opóźnić krwawienie miesiaczkowe. Jeżeli w ciągu kilku dni nie wystąpi okres Proponuje wykonać badanie beta hcg z krwi i udać się do ginekologa.