Opóźnienie miesiączki - pomóżcie!

Cześć Wszystkim.
Mam do Was pytanie, niedawno miałam zapalenie tchawicy i krtani lekarz przepisal mi antybiotyk o nazwie B***. Miesiączkę w tamtym miesiącu miałam od 15-stego do 20-stego grudnia. Cykle mam na ogół regularne. Czy antybiotyk i inne leki mogły powodować opóźnienie miesiączki?
Czekam na Wasze odpowiedzi.
Pozdrawiam !

Witam serdecznie,

Lek, który Pani stosowała ma działanie tylko miejscowe. Nie wpływa on na długość cyklu. Natomiast sama infekcja może nieco rozregulować cykl. Zazwyczaj się tak nie dzieje. A jeżeli już dojdzie do zaburzeń cyklu to szybko wszystko wraca do normy.

Pozdrawiam