Osłabienie a wyniki monocytozy

W wynikach mam monocytozę jest 20,8 winno być 2,0-10,0 .Od długiego czasu czuję się osłabiona ,mam piekące i schorzałe oczy osłaniam okularami słonecznymi i czuję na przemian zimno lub gorąco ,oraz jakieś wewnętrzne drżenie . Jak się leczyć ? Pozdrawiam. LK.

Witam! Podwyższenie poziomu monocytów jest parametrem nieswoistym i może towarzyszyć bardzo wielu jednostkom chorobowym. Może być związane między innymi z zakażeniami, chorobami krwi i szpiku, schorzeniami zapalnymi jelit czy wątroby. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu i badania klinicznego zaproponuje odpowiednie postępowanie.