Osłabienie przy nadciśnieniu

Witam od kilku dni dominują u mnie jakieś nietypowe objawy osłabienia tzn choruję na nadciśnienie tt od 15 r życia i epi od około 3 lat. Zażywam leki na stałe i regularnie mimo to wartości CTK poniżej wartości książkowych tj 90/60. Dodam że od kilku lat występują u mnie w domu problemy na drodze komunikacji z moją matką która ciągle mi wpiera że jestem niczym i nikim w porównaniu do 3 mojego rodzeństwa ja jestem 4. Urodziłem się tak wgl 5 bo mama wcześniej poroniła ja już nie wytrzymuję tej pres

Zachęcam do konsultacji psychologicznej i podjęcia psychoterapii. Mam wrażenie, że podłoże trudności jest psychologiczne, emocjonalne. Warto pracować nad zmianą, stawianiem granic, a także budowaniem samooceny, poczucia tożsamości, bezpieczeństwa i pewności siebie.

Każdy człowiek jest inny, i to, że nie ma Pan ksiązkowych wyników, nie musi oznaczać niczego złego. Rozumiem, że niepokoi Pana zbyt niskie ciśnienie. Jeśli wyniki będą się utrzymywać, proszę je skonsultować z lekarzem prowadzącym.
Z drugiej strony, opisywana przez Pana sytuacja rodzinna z pewnością nie wpływa dobrze na Pańskie zdrowie, zarówno psychiczne jak i fizyczne. Proszę rozważyć skorzystanie z pomocy psychologa. Pozdrawiam i życzę powodzenia!