Osłabienie, spadek wagi a możliwe dolegliwości

Chciałbym się dowiedzieć jakie badania powinienem przerodzić. Od wieku nastolatka miewam, prawie codziennie, stany osłabienia. Mimo to,z e staram się dobrze odżywiać i uprawiam sport. W ostania czasie straciłem również na wadze z 75 na 72, co przy wzroście 182 jest spora różnicą. W zeszyt roku robiłem badania krwi i moczu i miałem bardzo dobre wyniki, mimo to czuje się źle i słabo, a lekarz nie zaproponował mi co dalej. Proszę o radę co mógłbym zrobić. Dziękuję bardzo

Dzień dobry,

Przyczyn pogorszenie stanu Pana zdrowia może być wiele. Aby postawić przybliżoną diagnozę należałoby Pana dokładnie zbadać i zebrać wywiad lekarski. Z uwagi na objawy proponuję wykonanie aktualnych badań: morfologii, CRP, TSH i badania kału na pasożyty. Bardziej precyzyjnie badania można zlecić po badaniu lekarskim, dlatego proponuję kontakt z lekarzem, tak , aby nie wykonywał Pan niepotrzebnej diagnostyki. Proszę udać się do dobrego internisty w swoim mieście.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz