Ostre biegunki połączone z silnymi bólami brzucha

Witam. Od jakiegoś czasu mam nocne ostre biegunki towarzyszy temu potworny ból brzucha między pepkiem a pęcherzem jakby ktoś mi przyciągał drut kolczasty przez brzuch. Najpierw wyrzucam z siebie całkowicie rozrzedzony kał potem ból brzucha ustępuje i czuje jeszcze jak wylewa się ze mnie bardzo ciepła woda. W ciągu dnia wypróżniam się normalnie czasem też się zdaża gdy się podcieram ze na papierze toaletowy jest krew czasem mniej a innym razem jest to duża ilość.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą wskazywać na wiele patologii przewodu pokarmowego, w tym nieswoiste zapalenia jelit, infekcje, zakażenia pasożytnicze a nawet nowotwory. Proszę nie bagatelizować problemu, tylko niezwłocznie skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który pokieruje właściwym postępowaniem. Najpewniej konieczna będzie jednak konsultacja gastroenterologiczna.