Pękające naczynka na policzkach a dieta

Mam na policzkach dużo pękających naczynek jak jest gorąco lub zimno na moich policzkach pojawiają się duże czerwone plamy które znikają dopiero po kilku godzinach. Czy za pomocą diety można to zlikwidować?

 Sylwia Ogrodowczyk

Naczynka wymagają szybkiej reakcji w dobrym gabinecie kosmetycznym, dieta nie pomoże w tym temacie.

Witam. Jeśli chodzi o dietę to można zadbać o odpowiednią ilość witaminy C w diecie, która wzmacnia i uszczelnia naczynka (czyli dużo świeżych warzyw, owoce) oraz krzem, który bierze udział w syntezie kolagenu, więc po części buduje też naczynka krwionośne - jego świetnym źródłem jest kasza jaglana, polecam na śniadanko.