Pęknięcie prezerwatywy i przyjęcie tabletki awaryjnej w ciągu 36 godzin a możliwość ciąży

Witam, chciałabym sie zapytać czy jest możliwość zajścia w ciąże? Kochałam sie 14 dc, podczas stosunku pękła prezerwatywa, jednak chłopak w tym samym czasie sie zorientował i zmieniliśmy na inną. Nie doszło do ejakulacji, natomiast obawiam sie płynu ejakulacyjnego. Tabletkę " po" zażyłam w ciagu 36h. Czy mogę być w ciąży?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Skuteczność antykoncepcji "po" nie jest 100%. Jednak ryzyko ciąży w tej sytuacji jest minimalne.