Zażycie po 38 godzinach tabletki Escapelle

Witam, mam pytanie dotyczące ryzyka zajścia w ciąże. W nocy z czwartku na piątek ( była to dokładnie 3 w nocy ) kochałam sie z facetem na początku z zabezpieczeniem,lecz później prezerwatywa denerwowała go i ją zdjał. Nie doszło do wytrysku, a po 38 h po stosunku zażyłam tabletkę escapelle. Dodam że był to 14 dzien po mojej miesiaczce. Jakie jest ryzyko?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tabletki escapelle nie mają 100% skuteczności. Dlatego też warto za około 7 dni oznaczyć kontrolnie beta-hCG we krwi.