Pęknięcie ściany serca po zawale

Witam. Moja mama miesiąc temu miała zawał serca( pęknięta boczna i przednia ściana serca). Jest po koronarografii i za kilka dni idzie na następną tym razem ze stentem. Zmiana w tętnicy wynosi ok 5 cm i jest zwapniona. Leka że nazywają zabieg zabiegiem wysokiego ryzyka. Proszę mi powiedzieć jakie są zagrożenia, co może się stać? Proszę o pilną odpowiedź gdyż strasznie obawiam się o jej zdrowie

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę Pani w trakcie zabiegu tak naprawdę wszytsko może sie stać, każdy zabieg wiążę się z ryzykiem nawet zgonu. Również koronarografia nawet diagnostyczna. Co do określenia indywidualnego ryzyka należy kontaktować się z lekarzem który zna historię choroby konratngo pacjenta, jego stan zdrowia. Na pewno ryzyko powikłań w przypadku Pani Mamy jest większe.