Pieczenie stóp u 66-letniej osoby

Dobry wieczór. Mam 66 lat.Pieką mnie stopy. To pieczenie podchodzi już powyżej kostek. Czy to miażdżyca ? Co będzie dalej? Czekam na poradę. Pozdrawam.Zofia.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, nie można wykluczyć podłoża miażdżycowego. Bez oceny klinicznej i wywiadu na temat chorób współwystępujących nie można dokonać pełnej interpretacji. Konieczna jest konsultacja z chirurgiem naczyniowym, aby zapobiec ewentualnemu rozwojowi miażdżycy i niedokrwieniu kończyny. Pozdrawiam