Pieczywo przy przepuklinie przełyku

Witam..Mam przepukline przełyku i leczę się tabletkami. Mam problem ponieważ nie wiem co dokładnie mogę jeść - jeśli chodzi o pieczywo. Jedne źródła podają, że pszenne jest lekkostrawne a inne źródła odwrotnie. Dlatego mam ogromny problem. Wiem, że muszę jeść lekkostrawne pieczywa aby nie nasilać żołądka.. Proszę pilnie o pomoc co mam kupować za pieczywo i w jakich porcjach jeść. Dodatkowo napiszę, że muszę zgubić też zbędne kilogramy.

Najbardziej łatwostrawnym pieczywem jest jasne, czerstwe pieczywo pszenne i suchary. Jeśli organizm toleruje dopuszczalne jest też pieczywo typu graham. Przy założeniu, że chce Pan zgubić kg nie zalecam jedzenia więcej jak 3 kromek pieczywa dziennie i to najlepiej w pierwszej połowie dnia.